PRÍSTREŠKY
lexanové prístrešky Medzilaborce,hormax

Prístrešky, altánky, pergoly, terasy a zimné záhrady

svojím charakterom spájajú vonkajšie a vnútorné priestory príbytkov. Či už sú spojené s domom, voľne stojace v záhrade alebo nad parkovacím miestom, svojim tvarom, veľkosťou a materiálom z ktorého sú vyrobené dotvárajú celkový charakter domu.

Nosná konštrukcia: používame Drevo, OceľHliník, ktoré ošetrujeme primeraným spôsobom, zaručujúc tým dielu dlhú životnosť.

Krytina: trapézový plech, bezpečnostné sklo, polykarbonátové dosky komôrkové.

V tomto období často používame plné polykarbonátové dosky svojim vzhľadom pripomínajúce sklo, takmer nerozbitné, odolné voči nárazom. Odtiene číry, bronz a opál.

Všetky prístrešky vyrábame na mieru podľa predstáv zákazníka.

Druhy prístreškov:

DREVENÉ PRÍSTREŠKY A PERGOLY sú stavby pri dome alebo v záhrade, ktoré svojim charakterom slúžia k dekorácii, chránia pred slnkom a dažďom. Najčastejšie ich však využívame na príjemné posedenie s rodinou a priateľmi.

DREVENÝ PRÍSTREŠOK PRE AUTO je spôsob ako uchrániť vaše auto pred slnkom, dažďom, krúpami alebo snehom.

OCEĽOVÉ PRÍSTREŠKY  zaujmú pútavým a do detailu premysleným dizajnom.

OCEĽOVÉ PRÍSTREŠKY PRE AUTO majú viaceré možnosti využitia a prispôsobení na mieru.

HLINÍKOVÉ PRÍSTREŠKY zhotovené na mieru sú moderným riešením ochrany pre vašu terasu, balkón alebo vchod v akomkoľvek RAL prevedení podľa vzorkovníka. Hliník sa vyznačuje nízkou hmotnosťou a vďaka stálosti materiálu zaručuje bezúdržbovosť.  Ako krytina sa najčastejšie používa polykarbonát s UV filtrom, ktorý má vysokú odolnosť voči nárazom a nízku hmotnosť.

LEXANOVÉ STRIEŠKY sú výborným riešením na prekrytie balkónov, lodžií a zastrešením vchodov. Ponúkame rôzne prevedenia na základe požiadaviek od zákazníka.

Radi Vám pomôžeme nie len s realizáciou, ale aj s návrhom prístreška.

ALTÁNKY
drevený altánok,hormax

Záhradné altánky

vytvárajú príjemné súkromie pre posedenia alebo oslavy s priateľmi či rodinou, ktoré nemusíte prerušiť ani keď Vás prekvapí nepriazeň počasia. Firma Hormax Vám teraz jednoducho postaví drevené stavby ako altánky, auto-prístrešky či besiedky, všetko podľa Vašich predstáv a na mieru.

Pôvod altánka možno hľadať už v časoch antiky – altán bola nízka vyhliadková vežička, umiestnená na streche domu. Neskôr sa preniesla do záhradného priestoru, v podobe otvorenej murovanej, drevenej, neskôr i kovovej stavby. V súčasnosti sú altánky opäť veľmi populárne, lebo dokážu dodať záhradnému priestoru alebo jeho časti osobitú atmosféru. Altánok (nazývaný i besiedka) je vlastne samostatný malý domček štvorcového, kruhového, šesť- alebo osemuholníkového pôdorysu, s jedným alebo dvoma vstupnými otvormi.

Správne umiestnenie altánka v záhradnom priestore je veľmi dôležité. Dobré je umiestniť ho ako dominantu časti záhradného priestoru. Hodí sa do samostatných zákutí, do polohy vzdialenej od domu, kde môže svojím stvárnením ovplyvniť atmosféru okolia.

Najčastejšie používaným materiálom na stavbu záhradných altánkov je drevo. Ľahká dostupnosť a široké možnosti spracovania tohto materiálu ho na to predurčili už v minulosti, a to nielen v našich podmienkach, ale na celom svete.

ZIMNÉ ZÁHRADY
zasklenie terasy,hormax

zimné záhrady

vyrábame a montujeme klasické, ale aj atypické zimné záhrady podľa želania presne na mieru. Montujeme ich s rôznymi typmi dverí: hliníkové, plastové, kovové a drevené. Vyhotovíme ich v akomkoľvek farebnom prevedení, v práškovej povrchovej úprave, pozinkované a striekané. Výplň bočných častí zimnej záhrady tvorí jedno-sklo alebo izolačné dvoj-sklo. Posuvný systém Vám zabezpečí dokonalé odvetranie zimnej záhrady. Použité materiály Vám zaručia výborné tepelnoizolačné vlastnosti a zabezpečia dostatok svetla. Radi Vám pomôžeme nie len s realizáciou, ale aj s návrhom zimnej záhrady.

ZASKLENIE BALKÓNOV
zasklenie balkónov,hormax

Zasklenie balkónov a terás

Hliníkové posuvné systémy  slúžia na zasklievanie balkónov a lodžií v bytoch a domoch pomocou posuvných krídel. Zasklenie sa uzavrie jednoduchou úchytkou alebo bezpečnostným madlom. Krídla v prípade potreby (napr. v lete, pri čistení) sa dajú jednoducho vysadiť. Výhody hliníkového posuvného systému:

  • úspora tepla
  • dodatočný odkladací priestor
  • zníženie hluku
  • zníženie prašnosti
  • zníženie prievanu
  • ochrana pred zlodejmi
  • jednoduchá údržba
PLASTOVÉ OKNÁ
plastové okná,hormax

plastové okná

od nás spĺňajú vysoké nároky na kvalitu a funkčnosť, ale pritom neprevetrajú Vašu peňaženku. Zaručujú vysoký komfort bývania s okenným systémom v 5-6  komorovom prevedení dvoj alebo troj-skla. Moderné technológie  zaisťujú precíznosť prevedenia a tým aj ich budúci bezproblémový chod.

Samozrejmosťou sú murárske práce, interiérové stavebné úpravy (vysprávky)  a  osadenie parapetných dosiek prevedené skúsenými  montážnikmi.

Doplnky

Žalúzie:

  • Interiérové horizontálne (hliníkové)
  • Interiérové vertikálne (látkové)

Siete proti hmyzu: pevné, rolovacie, otváracie

ZABEZPEČÍME ODVOZ STARÝCH OKIEN

VSTAVANÉ SKRINE
Šatníkové skrine na mieru,hormax

 vstavané skrine a nábytok na mieru

zabezpečujeme do všetkých miestnosti Vášho domu alebo bytu.

Sú dokonalým riešením úložného priestoru pri nedostatku miesta ale aj dobrým využitím zbytočného voľného priestoru.

Aby boli Vaše vstavané skrine esteticky zaujímavé a funkčne relevantné, vyskladáme ich s Vami od začiatku do konca presne podľa Vašich predstáv a očakávaní.

Kvalitné materiály Vám poskytnú dlhovekosť a široká farebná škála materiálov umožňuje vybrať si ten správny a originálny výrobok presne podľa Vašich želaní.

Možnosti rôznych kombinácií vnútorného riešenia Vašej skrine: police, tyče na vešanie, vysúvacie vešiaky, zásuvky  rôznych veľkostí zlepšia Váš prehľad a dostatočné využitie priestoru podľa Vašich predstáv.